dr Paweł Rafałowicz

radca prawny
mediator

Jestem częścią wrocławskiej kancelarii prawnej THE VIEW. Prowadzę spory i mediacje z zakresu prawa rodzinnego, spadkowego i medycznego. Chcę pomagać przede wszystkim lekarzom rodzinnym, aby skupili się na swojej pracy, a prawne zawiłości zostawili specjaliście.
[Więcej >>>]

Załóż gabinet lekarza rodzinnego

O blogu

Jeśli jesteś lekarzem rodzinnym i trafiłeś na mojego bloga, oznacza to, że przytrafiło Ci się coś, co wymaga od Ciebie wiedzy prawniczej.

Jesteś profesjonalistą w swojej dziedzinie. Wiesz najlepiej, jak leczyć swoich pacjentów. Niemniej z pewnością wyzwaniem jest dla Ciebie przeczytanie i zrozumienie kilkudziesięciu potężnych ustaw odnoszących się do wykonywanego przez Ciebie zawodu: samego procesu wykonywania świadczeń medycznych, prowadzenia dokumentacji, wydawania recept, telemedycyny, umów z NFZ…

Ale pamiętaj również, że prowadząc własny gabinet, nie tylko jesteś lekarzem. Jesteś też przedsiębiorcą, a możesz być nawet pracodawcą.

Praktycznie każda sfera związana z Twoją pracą została prawnie uregulowana.

Wiem, że wiąże się z tym całe mnóstwo wyzwań.

Skąd to wiem?

Moja żona jest lekarzem. Marzy o tym, aby za kilka lat otworzyć własną praktykę.

Chcę jej w tym pomóc. I Tobie również.

Warto, abyś zgłębiał swoją wiedzę właśnie z zakresu prawnych aspektów Twojej pracy.

I właśnie dla Ciebie stworzyłem ten blog.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy sugestie, to zachęcam Cię do kontaktu lub pisania komentarzy pod moimi tekstami.

Mam nadzieję, że będziesz moim częstym gościem. A w razie pytań zapraszam Cię do kontaktu ze mną. Dane teleadresowe znajdziesz w zakładce Kontakt.

Pozdrawiam Cię serdecznie
Paweł Rafałowicz

***